حریم خصوصی

با توجه به اهمیت بالایی که حفظ امنیت اطلاعات و احترام به کاربران برای شرکت الکترونیک کارت دماوند به عنوان سازنده و صاحب امتیاز اپلیکیشن دکا دارد، آگاه‌سازی تمامی کاربران از سیاست نگهداری و امنیت اطلاعات دکا امری کاملا ضروری است که در ادامه با ذکر مورد تشریح می‌گردد.


دسترسی به دستگاه

در تمامی مراحل توسعه دکا نسبت به کسب دسترسی دکا به حریم دستگاه کاربر با احتیاط فراوان رفتار شده است. تمامی این دسترسی‌ها عبارتند از:
بررسی وضعیت اتصال و استفاده از اینترنت: تمامی خدمات دکا بر بستر اینترنت ارائه می‌شود؛ بنابراین دکا تنها برای ارائه خدمات خود به این دسترسی نیاز دارد.
دوربین: این دسترسی در دکا تنها برای خواندن بارکد و کد QR مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خواندن فهرست مخاطبان: در خدماتی که نیاز به وارد کردن شماره تلفن است، دکا به منظور آسان‌سازی ورود اطلاعات قابلیت جستجو در میان مخاطبان و انتخاب آن‌ها را فراهم آورده است.
خواندن اثر انگشت: این دسترسی تنها در زمانی که کاربر برای ورود به دکا رمز عبور تعیین کرده باشد، به منظور آسان‌سازی ورود کاربر فعال و مورد استفاده قرار می گیرد.
موقعیت مکانی: از این دسترسی تنها در بخش موقعیت‌یاب و برای تعیین موقعیت مکانی شما بر روی نقشه و بدون دخالت سرور شرکت استفاده می‌گردد تا بتوانید مواردی همچون شعب بانک‌ها را در اطراف خود مشاهده نمایید.
بلوتوث: این قابلیت تنها در بخش پذیرندگان برای اتصال به دستگا‌های mPOS، مورد نیاز است.

از این بین درخواست سه دسترسی «خواندن فهرست مخاطبان»، «موقعیت مکانی» و «دوربین» به نوعی ورود به حریم شخصی کاربر محسوب می‌شود و همانطور که توضیح داده شد، دکا تنها برای سهولت در کاربری اپلیکیشن آن‌ها را درخواست می‌کند و عملکرد اصلی برنامه به آن‌ها هیچ وابستگی ندارد و چنانچه تمایلی به استفاده از این قابلیت‌ها ندارید، می‌توانید آن‌ها را از بخش مدیریت دستگاه لغو فرمایید.


شماره تلفن همراه

شماره تلفن همراه فرد ثبت نام کننده به صورت محرمانه و تنها به منظور ثبت نام و ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی مرتبط با خدمات دکا بر روی سرور دکا ذخیره و نگهداری می‌شود.
این شماره تلفن اساس شناسایی کاربران در دکا است که در کنار آن برخی از مشخصات دستگاهی که دکا بر روی آن نصب شده است نیز نگهداری می‌شود. این اطلاعات به ما کمک می‌کنند تا شما را از فعال بودن دکا بر روی دستگاه‌های دیگر آگاه سازیم.


اطلاعات کارت بانکی

تمامی اطلاعات مرتبط با کارت‌های بانکی فرد (و مخاطبانش) اعم از شماره کارت و تاریخ انقضا به صورت رمزنگاری شده تنها و تنها بر روی دستگاه فرد نگهداری می‌شود و همراه با حذف اپلیکیشن از روی دستگاه آنها نیز حذف خواهند شد.


رمز دوم کارت بانکی

این رمز پیش‌نیاز انجام تمامی تراکنش‌های مالی است و بنابر مقرارت شاپرک به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت، رمز دوم و CVV2 هیچگاه و در هیچ‌کجا حتی بر روی دستگاه خود فرد نیز ذخیره نمی‌گردد و در تمامی تراکنش‌ها با حفظ تمامی نکات امنیتی مربوط به صورت رمزنگاری شده ارسال می‌گردد.


کاربری اپلیکیشن

در طراحی و توسعه دکا، دستگاه به عنوان یک وسیله کاملا شخصی در نظر گرفته شده است، لذا مراقبت از دستگاه و ورود به محیط اپلیکیشن تنها به خود فرد مربوط بوده و دکا در صورت هر گونه سواستفاده هیچ مسئولیتی ندارد. با این حال دکا بنابر حساسیت خود به محرمانگی اطلاعات کاربران قابلیت تعریف کلمه عبور در هر باز شدن برنامه را پیش‌بینی کرده و فعال‌سازی آن را به اختیار خود کاربران قرار داده است.با وجود این توضیحات چنانچه هنوز نسبت به عملکرد برنامه در این خصوص سوالی دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما درمیان بگذارید.

دانلود

(نسخه ۱٫۱٫۰)

این نسخه از دکا آغازگر طرحی جدید در اپلیکیشن‌های پرداخت ایرانی است که تلاش می‌شود هر روز کاملتر و به آنچه مورد پسند کاربران است نزدیکتر گردد؛ بنابراین خواهشمندیم دیدگاه‌های خود نسبت به دکا را از ما دریغ نفرمایید.

دکا پی - تصویر کد دانلود نسخه اندروید مستقیم - اپلیکیشن پرداخت دکا دکا پی - دانلود مستقیم نسخه اندروید - اپلیکیشن پرداخت دکا
دکا پی - تصویر کد دانلود نسخه گوگل پلی - اپلیکیشن پرداخت دکا دکا پی - دانلود از گوگل پلی - اپلیکیشن پرداخت دکا

(نسخه iOS در حال توسعه است...)

درباره ما

دکا اپلیکیشنی است که خدمات پرداخت را در بستر تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت ارائه می‌دهد. این اپلیکیشن محصول شرکت الکترونیک کارت دماوند (ECD) است و تمامی حقوق آن نزد این شرکت محفوظ می‌باشد. این شرکت در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۲۹ مجوز فعالیت دائم به عنوان ارائه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP) را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت نموده و زیر نظر شاپرک (شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) مشغول به فعالیت است.

ساختمان شماره ۱

تهران، خیابان انقلاب، نبش خیابان خارک، پلاک ۹۵۸، طبقه یک

تلفن تماس: ۶۶۷۳۷۰۰۰-۰۲۱

دورنگار: ۶۶۷۲۶۹۹۱-۰۲۱

ساختمان شماره ۲

تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، چهاردهم شرقی، پلاک ۵

تلفن تماس: ۴۳۴۸۹۰۰۰-۰۲۱

دورنگار: ۸۸۱۷۲۸۴۵-۰۲۱

امور مشتریان

۶۴۰۱۲ ۰۲۱